Druk cyfrowy czy druk offsetowy? Którą metodę wybrać?

post Image


Pytanie zadawane przez wielu naszych klientów. Dzieląc się naszym wieloletnim doświadczeniem możemy wskazać, że w pierwszej kolejności zastanówmy się przede wszystkim jak duże mamy zamówienie oraz kiedy chcielibyśmy by zostało wykonane.

Zlecenie „od ręki” wykonamy szybko i sprawnie w druku cyfrowym. Ta metoda jest zdecydowanie wygodniejsza i ułatwia nam codzienną pracę z dokumentami i materiałami zlecanymi do druku często na ostatnią chwilę. Druk cyfrowy daje nam potencjał w szybkim czasie wykonania pojedynczych przykładów wydruku do akceptacji przed wydrukiem dużego nakładu.

Wydruki cyfrowe możemy również uszlachetniać na wiele sposobów a te sposoby te różnią się od tych stosowanych przy druku offsetowym. Dodatkowym ważnym i ogromnym atutem druku cyfrowego jest możliwość personalizacji wydruków tzw. druk zmiennych danych gdzie każdy wydruk może zawierać inne informacje takie jak nazwisko, adres, logo czy dowolnie wybraną personalizowaną grafikę. Jeśli zamówienie, które chcemy wydrukować będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy i nie spieszy nam się z realizacją zamówienia to korzystniej będzie wybrać druk offsetowy.

Warto wiedzieć, że przygotowanie do druku offsetowego absorbuje sporo czasu oraz wymaga dużych nakładów finansowych do przygotowania produkcji, które rekompensują się dopiero przy naprawdę dużych nakładach. Jednakże korzyściami druku offsetowego są większe możliwości operowania kolorami, druk na formatach powyżej SRA3 oraz bogate uszlachetnianie wydruków ale i tak zawsze decydującym czynnikiem będzie nakład oraz czas.że w pierwszej kolejności należy zastanowić się przede wszystkim jak duże mamy zamówienie oraz kiedy chcielibyśmy by zostało wykonane. Podsumowując należy wskazać, iż dobór technologii druku jest zawsze ściśle zależny od specyfiki zamówienia, które chcemy zrealizować…

[ Bibliografaia: www. copygeneral.pl ]